Столичні спортсмени завоювали на Чемпіонаті України з Кіокушинкай-кан карате (ІКО Мацушима), який проходив в Луцьку - 9 призових медалей.

З проханням поділитися своїми враженнями від поїздки на Волинь ми звернулися до президента Київської Федерації (IFK) Кіокушинкай-карате, володарю 4-го дана Олегу Середі.

Олег Анатолійович, з наскільки серйозними суперниками довелося вести бої на татамі вашим вихованцям в Луцьку?

Скажу відразу, що у відкритому чемпіонаті України з Кіокушинкай-кан карате (ІКО Мацушима) серед юнаків та юніорів, який відбувся в Луцьку, брали участь понад 200 спортсменів. Бої були серйозними. З наших столичних вихованців відзначилися Михайло Шабатін (у важкій вазі - 80 кг), Максим Романенко (65 кг), і Юрій Зайченко (45 кг). Їм довелося протистояти серйозним суперникам практично з усіх областей України. Прикро, але з об'єктивних причин не змогли приїхати хлопці з Миколаєва і Донецька.

Наскільки складно було організувати такий масштабний і видовищне спортивне свято в такий непростий час?

Організацію і проведення відкритого Чемпіонату України взяв на себе голова місцевої Федерації Кіокушинкайкан - карате, Бранч Чіф України Дмитро Волинець (5 дан). Всі учасники відзначили, що організація чемпіонату була підготовлена ​​на найвищому рівні. Приємно здивувало, що розвиток молодіжного спорту на Волині підтримали луцькі підприємці. Один з них, за сумісництвом депутат Луцької Обласної ради, організував для дітей і рефері повноцінне харчування. Луцькі тренери так і не змогли зрозуміти, чому проведення спортивного свята за участю понад 200 дітей проігнорували волинські чиновники з місцевого управління Молоді та спорту.

Наскільки професійно було організовано суддівство?

Роботою суддівської бригади все спортсмени залишилися задоволені. Рефері на татамі був наш столичний тренер Віктор Баленко, бічними суддями - київський тренер Ігор Середа, а також тренер столичної збірної Роман Макаренко. Радує, що на чемпіонаті були відкриті нові «зірочки». Причому, талановиті діти з'явилися навіть в тих обласних командах, де ми їх найменше очікували - Житомирської та Тернопільської. У командній першості перемогу здобули господарі чемпіонату. Команду Волинського обласного відділення представляли десять спортсменів. З них двоє зайняли 1-е, три - 2-е, четверо - 3 місце. Загальне побажання всіх учасників, щоб наступний Чемпіонат України обов'язково проходив в Києві. Столиця географічно розташована в центрі нашої держави і добиратися більшості команд буде набагато легше. Грає роль і підтримка керівників столичного департаменту Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту України. Вона для нашої Федерації Кіокушинкай-карате (IFK) надає відчутну допомогу.

Ваші вихованці вже готові до наступних боїв на татамі?

5 квітня має відбутися відкритий Чемпіонат з Кіокушинкай-карате (IFK) Київської області. До нього ми і готуємося. Двісті спортсменів з Києва, Ірпеня, Вишгорода, Броварів, Славутича та інших міст зійдуться на татамі в боротьбі за 1-е місце. Морально столичні спортсмени готові завоювати всі призові місця.

Владислав Кордік

Матеріал: «Місто - інфраструктура», www.mega-misto.com.ua1-3 квітня 2022

ОСТАННІ ЗМІНИ

Семінар Шихана Алехновича Д.Е.